امام علی علیه السلام فرمودند: آداب و رسوم خود را به فرزندانتان تحميل نكنيد زيرا آنان براى زمانى غير از زمان شما آفريده شده اند. شرح نهج البلاغه ابن ابی الحدید ج20، ص267، ح102
حدیث
درباره حجره فرهنگ و هنر

سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران که بیست سال از تولد آن می گذرد، یکی از نخستین نهاد هایی است که برای تقویت معرفت دینی و روحیه زیبایی طلبی و حقیقت جویی انسان ها در جامعه شهری و میان شهروندان موجودیت یافته است و در این مسیر؛ افق پیش روی آن آرمان های شهری است با معیار های انسانی تر و متعالی تر.

این سازمان در سال 1375  به منظور توسعه فرهنگ و هنر در جامعه ایرانی و نیز ارتقای فرهنگ شهر نشینی در تهران بزرگ تاسیس و متولی اداره مراکز فرهنگی هنری با عناوین فرهنگسرا، خانه فرهنگ، کتابخانه، موزه و... در مناطق 22 گانه شهرداری شد. توسعه فرهنگی، تعمیق معرفت دینی، تقویت روحیه زیبایی طلبی و حقیقت جویی شهروندان، شاد زیستی توام با روحیه سازنده و کسب مهارت های زندگی اجتماعی از اهداف شکل گیری این سازمان به شمار می آید.

فعالیت بیش از 400 مرکز اعم از فرهنگسرا، خانه فرهنگ، کتابخانه، نگارخانه، موزه، پردیس های سینمایی و... نشان از عزم جدی برنامه ریزان فرهنگی این سازمان و نیز مدیریت شهری برای رسیدن به شهری نمونه دارد. برگزاری جشنواره های فرهنگی، سمینارها و نشست های موضوعی ، ارایه آموزش های شهروندی و... به گروه های مختلف سنی و اجتماعی از جمله فعالیت های مراکز فرهنگی و هنری شهرداری تهران است.

تولید محصولات فرهنگی هنری از دیگر فعالیت های سازمان است که با توجه به گذشت دو دهه ، مجموعه ای قابل تامل و در خور را تشکیل داده است.

نشانی: تهران، میدان ولی عصر(عج) ، ابتدای بلوار کشاورز، نبش خیابان شهید دائمی

تلفن: 88981659

تلفن گویا: 1837