امام علی علیه السلام فرمودند: آداب و رسوم خود را به فرزندانتان تحميل نكنيد زيرا آنان براى زمانى غير از زمان شما آفريده شده اند. شرح نهج البلاغه ابن ابی الحدید ج20، ص267، ح102
حدیث
نمایش خبر

[SOTITR]
برگزاری نخستین جشنواره محصولات فرهنگی با نام «فیروزه»

| اندازه قلم     
 
 
ارسال ایمیل print
برگزاری نخستین جشنواره محصولات فرهنگی با نام «فیروزه»

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران از برگزاری نخستین مرحله از جشنواره محصولات فرهنگی با نام فیروزه خبر داد.


حجت الاسلام حسن ناصری پور در گفت وگو با دبیرخانه اولین جشنواره محصولات فرهنگی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در ضرورت توجه به مساله فرهنگ و هنر اظهارکرد: مساله فرهنگ از جمله مواردی است که همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری قرار داشته و یکی از جدی ترین دغدغه های ایشان بوده است. ما نیز در سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران همین اصل را مدنظر و جزو اهداف کلان قرار داده ایم تا ضمن تولید محصولات فرهنگی سالم و تاثیرگذار بتوانیم از تولید محصولات مخرب و ضد فرهنگی نیز جلوگیری کنیم.
وی با بیان اینکه در همین راستا نخستین جشنواره فیروزه با هدف شناسایی، ارزیابی و معرفی محصولات فرهنگی برتر، شناسایی و تقدیر از عوامل تولید این محصولات، گسترش ادبیات تولید محصولات فرهنگی فاخر و بروزآوری بانک اطلاعات محصولات فرهنگی برگزار خواهد شد، افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، محصولات فرهنگی مختلفی از پوستر، بروشور و کتاب گرفته تا فیلم های سینمایی و محصولات سمعی و بصری در دستگاه‌های فرهنگی کشور تولید و عرضه شده است. ما تمام تلاش خود را به کار خواهیم بست تا از تولیدکنندگان و حامیان تولید این محصولات در این جشنواره قدردانی و حمایت کنیم.
ناصری پور با بیان اینکه فراخوان دریافت آثار در این جشنواره از 10 دی ماه آغاز شده و تا 25 دی ماه ادامه خواهد داشت، گفت: تولیدکنندگان محصولات فرهنگی می توانند آثار خود را در قالب محصولات چاپی همچون کتاب و بروشور، نشریه، کاتالوگ،پوستر، هدایای تبلیغاتی، پازل و ... و در قالب محصولات دیداری و شنیداری مانند فیلم کوتاه، فیلم مستند، سریال، انیمیشن، تئاتر، نرم افزار، بازی رایانه ای، موسیقی و ... ارائه کنند. همچنین امکان ارائه محصولات حجمی همچون هنرهای دستی و ماکت و تندیس و ... نیز در جشنواره فراهم شده است.
معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران همچنین از دریافت آثار مرتبط با موضوعات قرآنی و خانواده در نخستین جشنواره فیروزه خبر داد و افزود: متقاضیان شرکت در این جشنواره می بایست ضمن پرکردن فرم شرکت در جشنواره، نسخه ای از محصول خود را به دبیرخانه جشنواره واقع در طبقه چهارم سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در بلوار کشاورز نبش خیابان دائمی ارسال کنند.
وی درباره اینکه آیا امکان تمدید مهلت شرکت در این جشنواره وجود دارد یا خیر نیز گفت: در حال حاضر نمی توان به طور قطع در این مورد اظهارنظر کرد و باید منتظر میزان استقبال و آثار ارائه شده باشیم. اما در صورت تمدید مهلت شرکت در این جشنواره حتما از طریق رسانه ها و سایت mahsoolat.farhangsara.ir اطلاع رسانی لازم انجام خواهد شد.
ناصری پور با بیان اینکه به برگزیدگان این جشنواره در بخش های مختلف هدایایی داده خواهد شد، خاطرنشان کرد: آیین نامه و شرایط شرکت در این جشنواره در سایت جشنواره به نشانی mahsoolat.farhangsara.ir به طور کامل وجود دارد.
وی همچنین از فعالیت بخش مردمی این جشنواره در فضای اینستاگرام خبر داد و گفت: در این بخش شهروندان می توانند با تلفن همراه خود از بهترین محصول فرهنگی که خود با آن مواجه شده اند عکس گرفته و پس از بارگزاری آن در اینستاگرام، هشتگ #جشنواره_فیروزه را به عنوان توضیح تصویر درج کنند. پس از درج عنوان جشنواره شرکت کنندگان می بایست حساب کاربری @ Kafehsara را بر روی عکس تگ کنند. تصاویر دریافتی در صفحه جشنواره در اینستاگرام به آدرس Kafehsara منتشر خواهد شد و به بهترین محصول فرهنگی که در فضای اینستاگرام منتشر شده و مورد توجه مخاطبان واقع شد، هدایایی تقدیم می شود.
معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران از برگزاری این جشنواره در سال های آتی نیز خبر داد و گفت: فرهنگ پدیده ای است که تنها با مشارکت آحاد و گروه های مختلف جامعه می توان شاهد رشد و شکوفایی آن شد. سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران تلاش می کند با افزایش مشارکت مردم نسبت به جریان سازی رویدادهای فرهنگی هنری در شهر تهران شاهد شکوفایی و رشد هرچه بیشتر فرهنگ اسلامی و ایرانی شود.
 

>دسته بندی:جشنواره
تعداد بازدید 248 مرتبه امتیاز : rating
تگ ها:
 
 
 
  نظرات